• Cyfrowi DJ-e

LEKCJA 1:

Jesteśmy szkołą podstawową im. Jana Trepczyka w Miszewie i z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o zakwalifikowaniu się do programu #SuperKoderzy. Od października 2021r. uczniowie klas VI rozpoczną swoją przygodę z programowaniem, tworzeniem muzyki realizując ścieżkę “Cyfrowi DJ-e” Gotowi….Start!

Lekcja 2

#Sekwencer rytmiczny

Na zajęciach #SuperKoderzy# omówiliśmy sekwencer rytmiczny. Poznaliśmy podstawy programowania sekwencera w Laboratorium Muzyczne Chrome. Zabawa z instrumentami perkusyjnymi była dużą frajdą. Na koniec zajęć, każdy zaprezentował samodzielnie zakodowane rytmy.

Lekcja 3

SEWENCER MELODYCZNY

Na kolejnym spotkaniu #SuperKoderów rozmawialiśmy o zapisie melodycznym. Wiemy, że melodie zapisujemy na pięciolinii za pomocą różnych nut i pauz. Na pianinie on-line odtworzyliśmy melodię "Panie Janie", czyli odczytaliśmy kod muzyczny i zagraliśmy utwór. Poznaliśmy podstawy programowania sekwencera melodycznego Melody Maker. Następnie każdy uczestnik zaprogramował melodię "Panie Janie".

Lekcja 4: Praca z programem Scratch- moduł muzyka

W ramach naszego wyzwania stały się zajęcia, na których poznawaliśmy środowisko SCRATCH- program, w którym tworzyliśmy program muzyczny. W dalszej części będzie to potrzebne do działania płytki Makey Makey

Lekcja 5: Na czym można zagrać...

Cyfrowi Dje poznali zasadę działania Makey Makey tworzą dźwięki praktycznie na wszystkim. Było dużo zabawy i kreatywności.